Sklo patrí medzi ušľachtilé materiály a počíta sa s ním aj tam, kde by ho niektorí z vás vôbec neočakávali. Napríklad sa z neho vyrábajú aj stavebné konštrukcie. Môže vám pripadať, že sklo je síce zaujímavé z estetického hľadiska, ale zdráhate sa ho využiť z toho dôvodu, že nie je dostatočne pevné, a že vás skrátka nemôže udržať, pokiaľ sa oň opriete všetkou silou. Ako to teda s tým sklom vlastne je?
Sklo je tvrdené – keby sme vystavali sklenené zábradlie v exteriéri LM mont z materiálu, z ktorého máte doma v kuchyni riad, nedopadlo by to dobre, pretože by stačil len letmý úder lakťom, alebo zapretie sa o zábradlí váhou tela, a skončili by ste niekde hlboko pod vami s ťažkým zranením a so zabodanými črepmi pod kožou. Desivá predstava, že? Ale práve s tým počítajú výrobcovia tvrdeného skla, ktorí vytvorili materiál veľmi pevný, odolný voči mechanickému namáhaniu, a hlavne bezpečný. Sklo je kalené, teda má úplne iné vlastnosti, a v niektorých exponovaných miestach sa medzi dve vrstvy skla vkladá transparentná fólia, ktorá zamedzí prerazeniu a vysypaniu skla. Zároveň sa nevytvárajú klasické ostré črepy, ale iba praskliny s neostrými hranami, čo nikomu neublíži.
Presklená lodžia – veľkou výhodou skiel pre výstavbu zábradlia je možnosť zhotoviť ich v mliečnej podobe, tým pádom prepúšťajú denné svetlo, ale nemožno cez ne rozlíšiť žiadne predmety. To znamená, že keď si necháte zaskliť balkón, a ponecháte transparentnú iba hornú časť, tá dolná vás ukryje, a tým pádom tu máte svoje súkromie. Vytvoríte si z balkóna či lodžie zimnú záhradu a letný skleník, môžete na balkón umiestniť skladací stolík, stoličky a taburet a môžete si na balkón pozývať pokojne aj hostí v plavkách. Môžete si byť istí, že vás tu nikto nebude zvonku pozorovať. Presklený balkón tiež samozrejme chráni aj pred poveternostnými vplyvmi, napríklad pred silným vetrom, prachom a dažďom.